اطلاعات دارویی شربت پدی کاف | اطلاعات دارویی

دسته‌بندی نشده

شربت پدی کاف به دلیل دارا بودن عصاره آویشن و عشقه که اثرات این گیاهان در درمان سرفه و برونشیت مورد تاییده، دارای خواص ضد التهاب و اسپاسمه.

از شربت پدی کاف به دلیل وجود عصاره آویشن و عشقه واسه درمان سرفه و برونشیت در کودکان استفاده می شه. علاوه بر خواص ضد التهابی و ضد اسپاسم این دو گیاه، اثراتی مثل ضد قارچ و ضد ویروس بودن هم تایید شده. تیمول موجود در آویشن با دفع از راه مجاری تنفسی فوقانی، موجب ضد عفونی شدن این مجاری می شه. بقیه ترکیبات گیاه از جمله فلاوونوئیدها با اثرات ضد التهابی خود دلیل رفع تحریکات و التهابات مجاری تنفسی می شن.

در جفت و جور شربت ضد سرفه پدی کاف از گل ختمی هم استفاده شده که موسیلاژ تولید شده از گل ختمی به عنوان یه لایه محافظ بر مخاط آسیب دیده گلو عمل می کنه و اثراتی مثل نرم کنندگی، ضد سرفه و ضد التهابی داره. لازمه ذکر شه که شربت پدی کاف بدون هرگونه رنگ مصنوعی، الکل و طعم دهنده س. اندازه تیمول موجود در این شربت خیلی راحت موردقبول نوزادان و کودکان قرار میگیره. از این شربت به دلایل گفته شده به عنوان شربت آرامش سرفه کودکان به خصوص در سرفه های تحریکی، سرماخوردگی و حساسیتی استفاده می کنن.

اندازه اجزاء سازنده شربت پدی کاف:

چگونگی و دستور مصرف:

از این شربت در نوزادان کمتر از شش ماه باید با نظر و دستور دکتر استفاده کرد. واسه خردسالان شش ماه تا دو ساله به اندازه ۲.۵ میلی لیتر و کودکان بالای دو سال ۵ میلی لیتر سه تا شش بار در روز میشه مصرف کرد.

اطلاعات دارویی شربت پدی کاف

تداخلات دارویی:

تا به الان هیچ تداخل دارویی با این شربت ضد سرفه گزارش نشده س.

عارضه های جانبی شربت:

اگه اندازه دوز درمانی دارو رو رعایت کنین، مشکلات جانبی نداره.

موارد منع مصرف دارو:

مصرف این شربت در آدمایی که به مواد و اجزاء سازنده این دارو حساسیت دارن، ممنوعه.

مصرف در بارداری و شیردهی:

از این شربت در بارداری نباید مصرف شه و به کار گیری اون در دوران شیردهی باید براساس گفته دکتر صورت بگیره.

نکات مصرفی دارو:

از دو برابر دوز عادی پدی کاف در بزرگسالان میشه استفاده کرد.

از زمان باز شدن درپوش شربت، بیشترین حد زمان به کار گیری دارو چهار هفته س.

شرایط نگهداری دارو:

شربت رو درون بسته به دور از نور و گرما مستقیم و به دور از دم دست کودکان نگهداری کنین.

دوز مصرفی دارو رو اصلا کم و زیاد نکنین و واسه استفاده به تاریخ انقضاء دارو به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. اگه به هر کدوم از اجزاء تشکیل دهنده شربت حساسیت دارین، به دکتر خود اطلاع بدین.

.

منبع : آرگا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *