اطلاعات دارویی شربت سانستول و عوارض جانبی آن | اطلاعات دارویی

سلامتی

بعضی داروها به عنوان مکمل غذایی تجویز می شن. و شامل شکلای جور واجور ویتامین ها و مواد معدنی لازم بدن هستن. یکی از این داروها شربت سانستوله که بیشتر واسه کودکان تجویز می شه. در این مقاله درباره این دارو، چگونگی مصرف، تاثیر اون بر بدن و مشکلات اون می خونین.

شربت سانستول دو نوع جور واجور بدون آهن و شامل آهنه. تجویز و مصرف این شربت محدودیت سنی نداره و واسه تموم گروه های سنی قابل استفاده س. کلی دلیل تجویز داروی سانستول، پیشگیری از کاهش ویتامینای بدنه. هم اینکه واسه تامین آهن بدن و رفع خستگی و ضعف دوره نقاهت مریضی استفاده میشن.

اطلاعات دارویی شربت سانستول و مشکلات جانبی اون

 اطلاعات دارویی شربت سانستول

سانستول دارای ویتامینای گروه D، C، B، A و هم اینکه آهن، روی، مس، منگنز و کلسیمه. به دلیل وجود آهن به عنوان یه مکمل غذایی مصرف می شه و در پیشگیری از کم خونی و افزایش اشتها موثره. از این شربت واسه جبران کمبود ویتامین ها، تقویت دستگاه تنفس، متابولیسم پروتئینا و رشد بدن کودکان استفاده می شه.  کلسیم موجود در داروی سانستول باعث تشکیل و تقویت استخون دندون و عضلات بدن می شه. هم اینکه آهن موجود در اون در خون سازی و گردش خون موثره.

روی از مواد معدنی به درد بخور واسه بدنه که بدن قادر به ساختن اون نیس و فقط از راه رژیم غذایی وارد بدن می شه. شربت سانستول شامل روش که باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن می شه و از شکلای جور واجور عفونتا پیشگیری می کنه. هم اینکه در رشد ناخن و مو، تقویت حس چشایی و بویایی، کاهش استرس و افزایش اشتها خیلی موثره.

روی موجود در این شربت خاصیت آنتی اکسیدانی داره و در کاهش آثار دخانیات و بقیه عوامل سرطان زا موثره. در صورت مشاهده نشونه هایی مانند کاهش وزن، کاهش اشتها، عفونت و خشکی پوست، جوش، شکنندگی ناخن و شب کوری می تونین از شربت سانستول که شامل روی فراوانه جهت درمان استفاده کنین.

یکی دیگه از موارد درمانی موثر این شربت کاهش علائم افسردگی است. آدمایی که استرس، اضطراب یا مشکل وسواسی دارن می تونن از این دارو استفاده کنن. هم اینکه جالبه بدونین که این شربت دارای خاصیت انرژی زایی بوده و باعث نشاط هم می شه.

چگونگی مصرف

روش مصرف شربت سانستول در بزرگسالان و کودکان فرق داره و به کودکان باید مقدار کمتری داده شه. بزرگسالان می تونن درزمان روز یه مرتبه و به اندازه دو الی سه قاشق غذا خوری مصرف کنن.

در کودکان با در نظر گرفتن رده سنی دوز مصرف اون فرق داره. در خردسالان یک تا پنج سال در حدود ۲۰ میلی لیتر درزمان روز باید خورونده شه. و در کودکان بالای ۵ سال هم ۱۰ میلی لیتر در دو نوبت جداگونه مصرف شه. اینم بگیم که گفته شه هر قاشق غذا خوری ۱۰ میلی لیتره.

مشکلات احتمالی

در اثر مصرف داروی سانستول ممکنه رنگ ادرار تغییر کرده و تیره تر شه که در این صورت جای نگرانی نیس چون مشکلات خطرناک به حساب نمیاد. به آدمایی که سابقه هرگونه حساسیت غذایی یا دارویی دارن پیشنهاد می شه که قبل از مصرف سانستول حتما با دکتر مشورت کرده و از بی خطر بودن اون مطمئن شن. کلا مشکلات خطرناکی از مصرف این دارو گزارش نشده ولی در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر طبیعی مانند تب، استفراغ یا سرگیجه مصرف دارو رو قطع کرده و به دکتر مراجعه کنین.

نکاتی درباره داروی سانستول

قبل از مصرف شیشه شربت رو به آرومی تکون بدین و بعد از یه بار مصرف اونو حتما در یخچال نگه داری کنین. در دوران بارداری و شیر دهی این دارو باید تحت نظر دکتر مصرف شه.

نکته ای که در آخر باید گفته شه اینه که این دارو شامل کربوهیدراته، یعنی تو یه قاشق غذا خوری شربت سانستول در حدود ۸ گرم کربوهیدرات هست. پس افراد دیابتی قبل از مصرف این دارو باید حتما نظر دکتر متخصص رو جویا شن.

.

منبع : arga.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *