اطلاعات جامع دارویی قرص لیورگل | اطلاعات دارویی

سلامتی

کبد مهمترین و بزرگترین کارخانه شیمیایی بدنه که وظیفه سم زدایی از بدن رو بردوش داره و حفظ سلامت این دومین عضو مهم بدن بسیار لازمه. قرص لیورگل یکی از داروهای گیاهی است که روی سلامت کبد تاثیر مثبت میذاره.

لازمه بدونین که آسیبای کبدی که به دنبال تخریب سلولی به وجود اومده به وسیله فعالیت ویروسی و تغییرات التهابی ثانویه به وجود اومده به وسیله تحریک سیستم ایمنی بدن بروز می کنه امکان داره به مدت ده تا بیست سال به صورت مخفی فعال بمونه و تا زمان بروز سیروز کبدی هیچ علامت و نشونه ای از خود نشون نده. این مدت فرصت مناسبی واسه درمان مریض و جلوگیری از پیشرفت جدی بیماریه. قرص لیورگل هم که ما در ادامه از اطلاعات دارویی اون به طور کامل می نویسیم در همین راستاه.

قرص لیورگل چیه؟

قرص لیورگل رو از عصاره گیاه خارمریم از راه تحریک سنتز پروتئین ریبوزومال که که موجب افزایش قدرت نوسازی سلولای کبدی می شه، جفت و جور می کنن. این قرص یه درمان کمکی به طور کامل موثر و به درد بخور در رفع مسمومیتای کبدی و هپاتیتا، پیشگیری از بروز سیروز کبدی و درمان کبد چرب هستش. درباره گیاه خار مریم که از عصاره اون، این قرص رو جفت و جور می کنن باید بدونین که میوه گیاه خارمریم دارای فلاونوئیدای گیاهی مهمی چون سیلی بین، سیلی کریستین و سیلی دیانینه که در کل اونا رو سیلی مارین می گن و همه اونا دارای اثرات مراقبت کننده کبدی هستن. ذکر این نکته هم در این قسمت لازمه که هر قرص روکشدار لیورگل شامل گیاه خشک خارمریم، دارای ۷۰ میلی گرم سیلی مارینه.

موارد مصرف این قرص:

از داروی لیورگل به منظورای متفاوت زیر استفاده می شه:

  • مخافظ کبد در برابر سموم
  • کمک به بازسازی و نوسازی سلولای کبدی
  • درمان هپاتیت زیاد و طولانی
  • درمان سیروز کبدی
  • آنتی اکسیدان
  • کاهنده مشکلات داروهای ضد سرطان

مشکلات لیورگل:

مشکلات کوتاه گوارشی از جمله عارضه های جانبی مصرف این قرص مطرح شده.

تداخلات دارویی:

تا کنون واسه این دارو تداخل دارویی خاص و مهمی گزارش نشده که به ثبت رسیده باشه.

چگونگی و مقدار مجاز مصرف:

از داروی لیورگل سه وعده در روز به شکل یه قرص ۱۴۰ میلی گرمی و یا دو عدد قرص ۷۰ میلی گرمی به همراه آب میشه استفاده کرد.

مصرف در بارداری و شیردهی:

باید ذکر کنم که تا به الان از مشکلات این قرص در دوران بارداری و شیردهی گزارشی نرسیده و واسه به کار گیری این داروی گیاهی بهتره با دکتر خود مشورت کنین.

منع مصرف دارو:

این دارو واسه شخص خاص و یا مریضی خاصی ممنوع بودن مصرف نداره طبق اون چیزی که تا کنون ثبت شده.

شرایط نگهداری:

دارو رو در جای خشک و خنک و به دور از نور خورشید و کودکان نگهداری کنین.

هرچند قرصای لیورگل یه داروی گیاهی حساب می شن و منع مصرف ندارن و هم اینکه آسیب خاصی از اونا گزارش نشده، اما سرخود و بدون مشورت با دکتر نه فقط از این قرص بلکه از هیچ داروی دیگری هم استفاده نکنین.

.

منبع : آرگا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *